Sukces w Ogrodzie Botanicznym w Niegoszczy z Natureum – wiadomość od mgr inż. Dyrektora

Dodano: 
29.11.2022 
w kategorii: 
nawozy natureum w ogrodzie botanicznym w niegoszczy

W świecie ogrodnictwa nic nie przemawia bardziej do wyobraźni niż historie sukcesu. Dzisiaj mamy przyjemność podzielić się z Wami inspirującymi słowami od jednego z naszych zadowolonych klientów, mgr inż. Pawła Kaźmierskiego, twórcy i dyrektora Ogrodu Botanicznego w Niegoszczy:

Szanowni Państwo
Od samego początku istnienia na polskim rynku firmy NATUREUM mamy dostęp do ich produktów i testujemy je w naszym Ogrodzie Botanicznym w Niegoszczy. Po przetestowaniu na własnym organizmie polecamy do stosowania uczestnikom warsztatów ekologicznej uprawy roślin.

Najważniejsze dla nas jest zdrowie roślin a jest ono możliwe pod warunkiem zachowania kilku zasad: dobór rośliny do stanowiska według jej wymagań, tworzenie grup roślin z zachowaniem zasad pochodzenia gatunków (fitosocjologia) oraz najważniejsza zasada zdrowie roślin warunkuje zdrowa, żywa gleba i zdrowy organizm glebowy. A na to wpływ ma zapewnienie materii organicznej w glebie. Bogactwo bakterii, promieniowców, grzybów oraz bezkręgowców przyczynia się do zrównoważenia procesów biologicznych w glebie i ogrodzie. Rośliny są zdrowe, a przy ogromnej ich bioróżnorodności przyciągającej masę gatunków zwierząt do ogrodu, również nie wymagają tak dużej uwagi jak ubogie w gatunki i chemicznie wyjałowione ogrody składające się tylko z trawnika i żywopłotu z żywotnika.

W ogrodzie używamy regularnie rozdrobnionych racic i rogów bydlęcych – są świetne jako nawóz do produkcji rozsady bylin, w przypadku sadzenia nowych, żarłocznych bylin osiągających znaczne rozmiary solidna garść dana do dołka znacznie przyspiesza rozrost rośliny oraz stosowane dwa razy w sezonie posypowo na zrębek zapewania pokarm organizmowi glebowemu a ten roślinom na rabatach w kolekcjach. Zaletą tego nawozu jest to, że byliny się nie pokładają jak ma to miejsce w przypadku nawozów chemicznych; ponadto tym nawozem nie da się zasolić gleby.

Preparat płynny z alg morskich szczególnie polecamy do roślin “domowych”. Jest bardzo wydajny a stosowany do podlewania działa świetnie na nasze kaktusy i sukulenty w szklarni.

Hemoglobina bydlęca w formie proszku rewelacyjnie “ożywia” organizm glebowy. Ją użyliśmy do założenia warzywnika uprawianego metodą bez kopania. Tego preparatu potrzebuje gleba wystawiona na działanie promieniowania UV. Podlewaliśmy roztworem wodnym glebę przed nałozeniem okrywy z kompostu i mulczu ze zrębka drzewnego.

z poważaniem
mgr inż. Paweł Kaźmierski
twórca i pierwszy dyrektor Ogrodu Botanicznego w Niegoszczy

Dlaczego warto wybrać nasze produkty?

Te słowa to dla nas nie tylko wielki zaszczyt, ale także potwierdzenie, że nasze naturalne nawozy spełniają oczekiwania nawet najbardziej wymagających ogrodników i ekspertów. Dziękujemy Panu Pawłowi za zaufanie i wybór naszych produktów do pielęgnacji tak prestiżowego miejsca jak Ogród Botaniczny w Niegoszczy.

Nasze nawozy to nie tylko gwarancja zdrowego wzrostu roślin, ale także troska o ekosystem i naturalne procesy w glebie. Jak wskazuje mgr inż. Paweł Kaźmierski, zdrowe rośliny to efekt pracy z naturą, a nie przeciwko niej. Nasze produkty pomagają w tworzeniu żywych, zrównoważonych środowisk, gdzie każda roślina ma szansę na pełen rozkwit.

Serdecznie dziękujemy!

Chcielibyśmy podziękować wszystkim naszym klientom za zaufanie, jakim nas obdarzacie, wybierając nasze produkty. Wasze historie i doświadczenia są dla nas bezcenną inspiracją i motywacją do dalszej pracy.

Zapraszamy na zakupy!

Jeśli chcecie, aby Wasze ogrody rozkwitały tak samo pięknie jak Ogród Botaniczny w Niegoszczy, zapraszamy do odwiedzenia naszego sklepu. Odkryjcie moc naturalnych nawozów i dołączcie do grona zadowolonych klientów, którzy wybrali zdrowie roślin i gleby.

Do zobaczenia w sklepie!

Doskonałe do:
Ogrodu
Trawnika
Owoców
Warzyw
Roślin doniczkowych

175,00 

Doskonałe do:
Ogrodu
Trawnika
Owoców
Warzyw
Roślin doniczkowych

21,60 

Doskonałe do:
Ogrodu
Trawnika
Owoców
Warzyw
Roślin doniczkowych

31,00 370,00 

Poprzednia najniższa cena: 31,00 .

Doskonałe do:
Ogrodu
Trawnika
Owoców
Warzyw
Roślin doniczkowych

7,00 29,00 

Blogowa strefa wiedzy

Zobacz wszyskie wpisy
borowki w wieczku

Ekologiczny nawóz z rogów i kopyt jako naturalny nawóz pod borówki i inne owoce

Dodano: 
27.12.2023
Każdy plantator powinien zdawać sobie sprawę z tego, jak ważny jest wybór odpowiedniego nawozu. Zrównoważone nawożenie gruntu wpłynie na zdrowie, […]
Czytaj dalej
gazeta prawna natureum naturalne nawozy wiory rowgowe

W trosce o przyszłe pokolenia – GazetaPrawna.pl

Dodano: 
16.07.2022
Natureum to ekologiczne, organiczne użyźniacze dla roślin uprawnych i ogrodowych, które stymulują ich wzrost oraz gwarantują obfite plony. Doskonale wpisują […]
Czytaj dalej
rosliny zielone

Czym jest stres abiotyczny roślin i jak mu zapobiegać?

Dodano: 
27.12.2023
Każda istota żywa narażona jest na pewne formy stresu. Funkcjonowanie organizmów takich jak bakteria, zwierzę, czy roślina, wiąże się z […]
Czytaj dalej
Natureum Sp. z o.o. Reviews with ekomi-pl.com arrow-right