Brak kategoriiCzym wyróżniają się nawozy biologiczne?

Nawożenie roślin

Aby rośliny mogły się prawidłowo rozwijać, wymagany jest nie tylko dostęp do słońca, ale również woda czy odpowiednia żyzność gleby. Konieczne jest również dostarczenie właściwych składników odżywczych, w postaci poszczególnych pierwiastków, podawanych w odpowiedniej ilości.

Jednym z kluczowych elementów pielęgnacyjnych jest nawożenie, które stosuje się od setek lat. Badania prowadzone na początku XIX wieku doprowadziły do sformułowania powszechnej teorii wspierania roślin, która ma na celu uzyskanie plonu o wysokiej jakości, dzięki odpowiednio dobranym składnikom odżywczym. Na rynku jest wiele produktów przeznaczonych do nawożenia roślin, zatem często zastanawiamy się, jakie będą najlepsze.

Jeśli pragniemy, aby nasze rośliny prawidłowo się rozwijały i były pozbawione substancji szkodliwych, warto zdecydować się na zakup naturalnych nawozów, które cieszą się popularnością na rynku. Znakiem charakterystycznym biologicznych nawozów jest fakt, iż zostały w pełni stworzone z naturalnych składników. Niezwykłą popularnością cieszy się nawóz z bydlęcych rogów i kopyt, który zapewnia roślinom, to co najważniejsze do prawidłowego wzrostu.

Warto podkreślić, że stosowanie biologicznych nawozów jest bezpieczne nie tylko dla roślin. Wybierając nawóz ekologiczny, dbamy również o zwierzęta i ludzi. Nie wpływają na smak ani zapach warzyw bądź owoców. Zatem wykorzystanie ich, jest nie tylko zdrowym i naturalnym sposobem na wzrost plonu, ale również dodatkowo dbaniem o ich odporność i odpowiednią przyswajalność składników odżywczych, które po zastosowaniu naturalnych nawozów, nie wypłukują się tak szybko jak ma to miejsce w przypadku stosowania nawozów mineralnych.

Czym wyróżniają się nawozy biologiczne?

Co wyróżnia nawozy biologiczne?

Nawozy biologiczne w swoim składzie zawierają wyłącznie substancje w pełni ekologiczne, dzięki czemu dostarczają wiele wartościowych składników odżywczych oraz niezbędnych makro i mikroelementów, co w późniejszym procesie przekłada się na ilość i jakość plonów.

Nawozy naturalne znacząco różnią się od tych mineralnych, które trzeba stosować z umiarem, bądź wedle zaleceń producenta. Nie stosowanie się do wytycznych grozi nadmiarem substancji, które są szkodliwe dla gleby oraz innych organizmów. Mogą spowodować szybkie wyjałowienie gleby, skutkiem czego podłoże straci swoją urodzajność.

Jedną z największych różnic jest właśnie poprawa jakości gleby w przypadku stosowania nawozu naturalnego. Organiczne nawozy w dużej mierze przyczyniają się do aktywności mikrobiologicznej w glebie, czyli substancje, które znajdują się w podłożu, rozkładają się na aminokwasy i kwasy humusowe, dzięki temu procesowi pobierany jest tlen, co znacząco wpływa na jakość gleby, która w późniejszym stopniu ofiarowuje zdrowe i żyzne plony.

Kolejną istotną różnicą jest dłuższe działanie naturalnych nawozów. Składniki odżywcze takie jak azot, fosfor i potas uwalniają się bardziej równomierne, proces ten następuje dopiero kiedy rozłożą się różnego rodzaju grzyby oraz bakterie. Dzięki temu, składniki odżywcze działające na odpowiedni proces rozwoju rośliny pozostają w ziemi na dłużej. Dodatkowo wolniejszy proces zapobiega wypłukiwaniu się z gleby wielu niezbędnych składników.

Ważne jest również, by wiedzieć, że wybierając nawóz biologiczny, zwiększamy zawartość sodu, który jest niezwykle potrzebny w procesie wzrostu zarówno warzyw, owoców, drzew bądź roślin ozdobnych.

Jeśli szukają Państwo nawozów biologicznych najwyższej jakości, zachęcamy do zapoznania się z ofertą naszego sklepu!

użyźniacze gleby15
Szukaj nas na:

Adres

ul. Wałowa 25d
80-890 Gdańsk

Zamówienia telefoniczne:

– 797 138 123
– 516 332 178

Biuro:

– 505 840 177

Napisz do nas